Witaj, majowa jutrzenko!

Kilka dni przed oficjalnymi obchodami 233 rocznicy uchwalenia Konstytucji, sala gimnastyczna w naszej szkole przybrała barwy biało-czerwone, aby w ten sposób podkreślić naszą przynależność narodową i uczcić to ważne dla Polaków święto. Aby najmłodszym dzieciom z naszej szkoły wyjaśnić, a młodzieży – przypomnieć, co wydarzyło się 3 maja 1791 roku, uczniowie z klas I-III, wspólnie z przedszkolakami i szkolnym zespołem ,,Półnutka”, zaprezentowali montaż słowno-muzyczny. Po części oficjalnej, przemówieniu pani dyrektor Celiny Czerniej i odśpiewaniu hymnu przez całą społeczność szkolną, dziewczynki z klasy I zatańczyły poloneza. Publiczność szczególnie zachwycił występ dzieci z grupy czterolatków, które w pięknych, kolorowych strojach zaprezentowały krakowiaka. Akademia zakończyła się wspólnym wykonaniem piosenki ,,Serca biało-czerwone”.

W organizację uroczystości zaangażowali się nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej, wychowania przedszkolnego, plastyki, języka polskiego, biblioteki i wychowania fizycznego. Serdeczne podziękowania należą się uczniom klasy VIII, którzy okazali dużą pomoc w przygotowaniu dekoracji.