Dzień Patrona Szkoły- Kardynała Stefana Wyszyńskiego
„Całe nasze życie tyle jest warte, ile jest w nim miłości”
Społeczność SP w Kraśniczynie tradycyjnie co roku obchodzi święto swojego Patrona- Kardynała Stefana Wyszyńskiego. 25.05.2026r. o godzinie dziewiątej odbyła się Msza Święta w intencji społeczności szkolnej odprawiona przez księdza Zygmunta Klicha w kościele Św. Piotra i Pawła w Starej Wsi. Po Mszy Św. w naszej szkole odbyła się akademia poświęcona Kardynałowi. Akademię rozpoczął uczeń klasy VIII Miłosz Szacoń pięknym i wzruszającym wykonaniem pieśni pt. „Barka”. Po odśpiewaniu hymnu państwowego nastąpiło przekazanie sztandaru szkoły przez uczniów klasy VIII uczniom klasy VII.
Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego uczennica klasy VIII Magdalena Niedźwiedź przekazała głos Pani Dyrektor szkoły Celinie Czerniej, która na wstępie powitała gości przybyłych na uroczystość szkolną:
Wójta Gminy Kraśniczyn Pana Jana Chorągiewicza,
Zastępcę Wójta Panią Annę Mróz
Radnego Rady Powiatu Pana Marka Nieściora,
Przewodniczącą Rady Rodziców Panią Małgorzatę Piotrowską,
uczniów, nauczycieli, pracowników szkoły i rodziców.
Kolejnym punktem programu była część artystyczna w wykonaniu uczniów klasy IV, VI, VIII oraz zespołu Półnutka. Mali i duzi artyści przypomnieli zgromadzonym najważniejsze momenty z życia Stefana Wyszyńskiego.
Szczególnie dzisiaj mocno brzmią piękne słowa ,,Społecznej Krucjaty Miłości”:
- Szanuj każdego człowieka.
- Myśl dobrze o wszystkich.
- Mów zawsze życzliwie o drugich.
- Rozmawiaj z każdym językiem miłości, nie podnoś głosu.
- Przebaczaj.
- Działaj zawsze na korzyść bliźniego.
- Czynnie współczuj w cierpieniu.
- Pracuj rzetelnie, bo z owoców twej pracy korzystają inni.
- Pomagaj bliźnim, otwórz rękę ubogim i chorym.
- Módl się nawet za nieprzyjaciół.
Uroczystość zakończyły dwa przepięknie tańce w wykonaniu uczniów z młodszych klas pod opieką Pani Urszuli Dorosz. Jak co roku odświętny charakter 16-lecia nadania imienia naszej szkole podkreśliły nie tylko galowe stroje naszych uczniów ale też piękna dekoracja i ogromne, pachnące bukiety wiosennych, ogrodowych kwiatów m.in. piwonii, kosaćców oraz łubinów i maków.
Wójt Gminy Kraśniczyn Pan Jan Chorągiewicz w swym wystąpieniu mówił między innymi o ważnych postaciach naszej małej ojczyzny m.in. Siostrze Janie oraz Kardynale Stefanie Wyszyńskim. Pan Marek Nieścior Radny Rady Powiatu podziękował w swoim wystąpieniu za przygotowanie uroczystości. Obchody Dnia Patrona były dla całej społeczności szkolnej ważną lekcją historii, patriotyzmu i wartości, które błogosławiony Kardynał Stefan Wyszyński pozostawił nam jako drogowskaz na kolejne lata.
Organizatorzy Dnia Patrona: P. M. Szałańska, P. Agnieszka Skubisz, P. Elżbieta Jasina, P. Barbara Zosiuk.





































































