Ogólnopolski Konkurs Edukacyjny ,,Silni Polską!”

18 maja w Lubelskim Parku Naukowo Technologicznym odbyła się regionalna gala, podczas której wyłoniono trzech laureatów wspomnianego konkursu, wśród których znaleźli się również uczniowie z naszej szkoły, którzy tym samym zdobyli bilet do etapu centralnego. Konkurs składał się z trzech etapów. Podczas pierwszego etapu drużyna wzięła udział w warsztatach historycznych przeprowadzonych przez edukatorów z Instytutu Pamięci Narodowej w Lublinie. Kolejny etap polegała na poznawaniu postaci związanej z lokalną społecznością. Bohaterką zmagań konkursowych była s. Jana – Zofia Brudzińska, która na terenie naszej gminy żyła w latach powojennych, ucząc religii tutejsze dzieci. Podsumowaniem zadań był montaż słowno-muzyczny poświęcony bohaterce. Liderem grupy jest p. Magdalena Sobieszczuk.