POMARAŃCZOWA ODSŁONA WARZYWNEGO WYZWANIA

18 kwietnia pięciolatki zrealizowały kolejny punkt projektu prozdrowotnego ,,Witaminki”, wykonując różne zadania, których główną bohaterką była marchewka. Przedszkolaki poznały budowę tej rośliny, opisywały jej wygląd, aż wreszcie próbowały, jak smakuje. Wspólnie ustaliły, że korzeń marchwi jest chrupiący, słodki, pięknie pachnie i wspaniale smakuje. Motyw marchewki towarzyszył dzieciom również podczas zabaw matematycznych, kiedy to mogły porównywać, mierzyć, szacować i dodawać. Na koniec przedszkolaki z grupy ,,Pszczółki” wykonały papierowe modele marchewki, doskonaląc przy okazji umiejętność projektowania oraz rozwijając kreatywność. Na podsumowanie dnia, każdy dostał marchewkowy obrazek i wkleił go do swojej karty kolekcjonerskiej.

Projekt prowadzony jest we współpracy z miesięcznikiem ,,Bliżej Przedszkola”.