Nasi zdolni uczniowie, czyli XXI Powiatowy Konkurs Recytatorski im. Marii Konopnickiej.

12 marca 2024 roku w Szkole Podstawowej w Kraśniczynie odbyły się eliminacje do konkursu recytatorskiego im. Marii Konopnickiej, w których wzięli udział chętni uczniowie klas I – VIII. Wszyscy młodzi artyści deklamowali wybrane utwory Marii Konopnickiej i Juliana Tuwima z wielkim zaangażowaniem, prezentując wysoki poziom artystyczny i świetną znajomość tekstów. Po burzliwych obradach jury wyłoniło kandydatów do powiatowego etapu konkursu, który odbył się w Młodzieżowym Domu Kultury w Krasnymstawie. Spośród stu dziesięciu uczestników, podzielonych na trzy kategorie wiekowe, komisja konkursowa wyłoniła laureatów i wyróżnionych, wśród których nie zabrakło również naszych uczniów. W kategorii klas I-III Jan Milewski z klasy IIIa zdobył drugie miejsce, a Antoni Socha z klasy IIIa – wyróżnienie. W kategorii klas IV –VI wyróżniony został Marcin Bucior z klasy IV.

Wszystkim naszym uczniom, którzy wzięli udział w konkursie, serdecznie gratulujemy!

Jolanta Miazga

Barbara Nieścior