Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich

To obchodzone od 1995 roku Międzynarodowe Święto Książki zostało zaakcentowane również w naszej szkole pod hasłem ,,5 minut dla książki’’. 23 kwietnia na każdej lekcji uczniowie czytali swoje ulubione utwory, prezentując przy okazji swoje gusta czytelnicze i zachęcając do dyskusji na temat najciekawszych bohaterów literackich. Młodsze dzieci wysłuchały baśni, bajek i wierszyków czytanych przez nauczycieli. Szczególną niespodzianką w grupach przedszkolnych była wizyta pani dyrektor Celiny Czerniej. Przedszkolaki zwróciły uwagę, że książka czytana przez ich gościa jest w bardzo dobrym stanie i przy okazji przypomniały, jak dbać o woluminy, aby służyły nam przez wiele lat. Podsumowaniem dnia była wizyta pięciolatków w Gminnej Bibliotece, gdzie dowiedziały się, jak powstaje książka oraz wysłuchały serii opowiadań o relacjach między dzieckiem a rodzicem.

Akcja została zorganizowana z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego i szkolnej biblioteki, aby promować czytelnictwo oraz przypomnieć o zasadach ochrony własności intelektualnej.